10 טעויות נפוצות לגבי ריצת מרתון:

גלאווי מאמרים   •   07.05.2012

  1. הריצה תפגע בברכיים שלי.

רבים מאמינים באמירה זו, אך היא שגויה. מחקרים הראו שריצה מחזקת ומשמנת את מפרק הברך ואת השרירים הסובבים, והוא יהיה פחות רגיש ללחץ ומתח. אנשים לא-פעילים בעצם רגישים יותר לבעיות ברכיים, עקב הלחץ הנוסף שמופעל עליהן ע"י משקל עודף.

  1. כדי להתאמן למרתון, אצטרך לוותר על חיי האישיים.

טעות. זה אפשרי לגמרי להתאמן לריצה למרחקים ולשמור על חיי חברה. בתכנית האימונים של ג'ף גלוואי, עליכם לפנות זמן עבור שתי ריצות קצרות של 30 דקות במהלך השבוע וריצה קבוצתית ארוכה בסוף השבוע. ככה שאין צורך לדאוג לגבי הקרבת הזמן שלכם עם הילדים, תכנית הטלוויזיה האהובה עליכם או שיעורי בית. תכנית זו נועדה להתאים לחיים שלכם, לא להשתלט עליהם.

  1. עליך להיות רזה ובכושר כדי לרוץ מרתון.

היופי בתכנית האימונים של ג'ף גלוואי הוא שהיא מכוונת לאנשים מכל הצורות, הגדלים והכישורים האתלטיים. ברור, רצוי להיות רזה ובכושר, אך גם הבטלנים הגדולים ביותר יכולים להגיע לריצת מרתון תוך 30 שבועות בשיטת הריצה/הליכה של ג'ף. ריצה היא אחת מהדרכים הטובות ביותר להוריד במשקל ומומחים מציינים שהיא הפעילות עם קצב הגידול המהיר ביותר בתחום הכושר הגופני.

  1. רק אנשים מתחת לגיל 30 רצים מרתונים.

לגמרי לא נכון. הגיל הממוצע של הרץ/הולך כיום הוא 40+. למעשה, קטגוריית ה-80+ היא הפלח שגדל בקצב הכי מהיר באוכלוסיית הרצים.

  1. אני לא רץ מהר מספיק כדי לרוץ מרתון.

מהירות היא לא שם המשחק בתכנית האימונים של ג'ף גלוואי. סיבולת וכוח עמידה הם מה שחשוב. למעשה, אינכם יכולים להתקדם לאט מדי בריצות ארוכות. ככל שתתקדמו לאט יותר, ההתאוששות שלכם תהיה מהירה יותר ובכל זאת זכיתם בכל היתרונות של כיסוי המרחק.

  1. הריצה כואבת ותגרום לפציעות לטווח הארוך.

אם זה אכן קורה, האחריות היא עליכם. יש לכם שליטה מלאה על המצב. רוב הפציעות מתרחשות מהתקדמות מהירה מדי באימונים ארוכים וכשלא לוקחים הפסקות, וגם כשמתאמנים יותר מדי ימים בשבוע. עם התקדמות בקצב שמרני והכמות הנכונה של ריצה והליכה, אתם תרגישו טוב יותר ומלאי אנרגיה לאחר האימון מאשר שהייתם בתחילתו ותהיו חופשיים מלחצים וכאבים מדאיגים.

  1. אצטרך להשקיע זמן רב במתיחות לפני ואחרי הריצה.

בניגוד למה שמטפלים גופניים ושאר אנשי מקצוע רפואיים יגידו לכם, מתיחות אינן מחממות אתכם לריצה/הליכה או עוזרות לכם להתקדם מהר יותר באימון. מתיחות הן למעשה במקום שלישי כגורם המוביל לפציעות אצל רצים/הולכים, בעיקר בגלל טכניקות שגויות. לכן, תכנית האימונים של ג'ף גלוואי מעודדת רצים/הולכים לא להתמתח ולהחליף את המתיחות בריצה קלילה או ג'וגינג.

  1. ריצה במזג אוויר קר תפגע בריאות שלי.

אין צורך להיות בני-ערובה בידי מזג האוויר. מומחים במחקרי טמפרטורות קיצוניות אומרים שאין סיבה להיות מודאגים לגבי נזק לריאות, גם בטמפרטורות מתחת ל -30 צלזיוס, כל עוד אתם לבושים כראוי. קפיצה לחנות טובה לריצה או לסקי תעזור לכם להבין מה כדאי ללבוש כדי להגן על עצמכם מהטבע. תכנית האימונים של ג'ף גלוואי נותנת לכם הזדמנויות לקחת הפסקות הליכה ולהתחמם ע"י החלפת בגדים או כוונון ציוד.

  1. ריצה במזג אוויר חם תגרום להתקף לב.

ריצה במזג אוויר חם אכן פוגעת בגוף, אך ביכולתכם למזער את הסיכוי להתקף לב ושאר פגיעות-חום, ואפילו לשפר את זמן ההתאוששות שלכם ע"י ציות לעקרונות השיטה של ג'ף גלוואי  הכוללות ריצה איטית, לקיחת הפסקות הליכה לסירוגין מתחילת האימון ושמירה על הידרציה.

  1. ריצת מרתון היא ספורט ליחידים.

רק משום שתחצו את קו הסיום לבד לא אומר שאתם חייבים להתאמן לבד! תכנית האימונים של ג'ף גלוואי נותנת את מבנה התמיכה הקבוצתית שדרושה כדי לעזור לכם לדחוף דרך האתגרים והמאבקים שבאימונים, כך שתוכלו להגשים את המטרות האישיות והמשותפות שלכם. כקבוצה, הכול אפשרי. גם ריצת מרתון!

By |2018-07-14T11:46:11+00:00מאי 25th, 2016|Creative|