גאלוויי ישראל- מי אנחנו?


גילה אלטר- מנהלת התכניות – הנציגה הרשמית של גלאווי בישראל ומאמנת שלוחת מרכז

שיטת גלוואי – ישראל | גילה אלטר

איך הכל התחיל
היכרותי עם שיטת גאלווי החלה לפני מספר שנים. לאחר שרצתי ארבעה מרתונים ונפצעתי, חיפשתי שיטת אימון אלטרנטיבית לשיטות האימון המסורתיות. נזכרתי בשיטת גאלווי, אשר נחשפתי אליה בעת שהות בארה"ב.
לאחר קריאה בספריו של ג'ף גאלווי, התחלתי להתאמן על פי השיטה ועל פי הנחיותיו המדויקות: לאימוני הריצה נוספו הפסקות הליכה מדודות, האימונים הפכו למהנים, ללא התכווצויות שרירים או פציעות.

מרתון ראשון בשיטת גאלווי
לאחר מספר חודשי אימונים, החלטתי לרוץ את מרתון פירנצה על פי השיטה. את המרוץ סיימתי בקלות, ללא פציעות או התכווצויות שרירים כבעבר. התחלתי להבין שהשיטה עובדת אבל המשכתי לבדוק ולחקור את השיטה בהשוואה לריצה רגילה.

האם זה באמת עובד?
אחרי ההתנסות המוצלחת במרתון פירנצה, החלטתי לחזור להתאמן ללא הפסקות הליכה, כדי לבדוק האם באמת יש הבדלים בתוצאות. חשבתי שסביר להניח שהפסקות ההליכה בהן השתמשתי במרתון פירנצה יאטו את הקצב שלי, ורציתי לבדוק. בשנת 2010 רצתי את מרתון ברלין, אך הפעם ללא הפסקות הליכה וללא שיטת גאלווי. את המרוץ סיימתי להפתעתי בדיוק באותה התוצאה של מרתון פירנצה, אך שוב מצאתי את עצמי עם עוויתות שריר, פציעה, ועייפות גדולה.

השיטה של גאלווי
אחרי הניסיון במרתון ברלין, חזרתי להתאמן בשיטת גאלווי, ומאז סיימתי 6 מרתונים נוספים, כולם בשיטת גאלווי, ללא פציעות וללא עייפות. הבנתי סופית שמצאתי את השיטה המתאימה לי ובוודאי גם לאחרים, שמעוניינים לרוץ בכיף, בלי להיפצע ובקבוצה תומכת והחלטתי להביא את השיטה לרצים הישראלים. פניתי לג'ף גאלווי בהצעה להתמחות בשיטה ולהביא אותה לארץ ובתמיכתו ובהדרכתו פתחתי את קבוצת גאלווי ישראל הראשונה בשנת 2012.

החזון:

החזון שלי הוא לחשוף מספר רב של רצים לשיטה על מנת שיראו כי ישנה דרך נוספת לרוץ מרתון וליהנות מהיתרונות הבריאותיים והמוכחים שלה. ישנן שיטות אימון רבות לריצות ארוכות, אך מניסיוני, שיטת גאלאווי היא הנוחה, הנעימה והבריאה ביותר. נתראה על המסלול!

By |2017-03-15T11:53:57+00:00ינואר 9th, 2012|כללי|