מאת: ג'ף גאלוואי

הגשמת יעד היא דרך נהדרת לצבור מוטיבציה ולגלות את הפוטנציאל הגלום בכם- בתנאי שהמטרה תואמת את היכולות והשאיפות שלכם. הטריק הוא להציב משימות אשר ביכולתכם לבצע. הצבת יעדים שאפתניים מדי עלולה ליצור תסכול, התשה ופציעות.

אם אתם כרגע רצים פעמיים או שלוש בשבוע, קחו לתשומת לבכם את אחת מהמטרות הבאות:

המטרה: להכפיל את מרחק הריצה הארוכה

הדרך: ריצות ארוכות משפרות את סיבולת לב הריאה, מסייעות בשריפת שומנים וגורמות לריצות קצרות להרגיש קלות יותר. כל סוף שבוע שני האטו את קצב הריצה הקצרה ב-3 דק' למייל והוסיפו למרחק הריצה בערך שני מייל. בסוף שבוע לאחר מכן, רוצו חצי מהמרחק של הריצה הארוכה הנוכחית.

 

המטרה: המרוץ הראשון שלכם

הדרך: הכנה למרוץ תוסיף משמעות לכל אימון.  כדי להתכונן, הוסיפו בהדרגה מרחק לריצה הארוכה שלכם עד שתגיעו למרחק היעד (מרחק המרוץ). באחד מאימוני הריצה הקצרים במהלך השבוע, רוצו מקטע ממסלול המרוץ עם עדיפות למקטעים המאתגרים יותר.

 

המטרה: להיכנס לג'ינס הישן

הדרך: זמן רגליים. כלומר, ככל שהאימון שלכם יהיה ארוך יותר, תשרפו יותר קלוריות. אם באופן נורמלי אתם מסוגלים לרוץ 20  דק' רצוף, תוסיפו דקת הליכה בין מקטעי הריצה ובהדרגה תגיעו לאימונים של 45 דק' עד שעה. לסיום, צעדו 10 דק' לקירור הגוף. בימים בהם אתם לא רצים, צעדו כ 60 דק'.

 

המטרה: לרוץ בעקביות חודש שלם

הדרך: קבעו אימונים בלוח הזמנים שלכם. לדוגמא: ריצה של 30 דק' עד 45 דק' בימי שלישי וחמישי, ריצה ארוכה (או מרוץ) בימי שישי ו-20 עד 30 דק' ריצה בימי שבת. אם פספסתם אימון, פשוט השלימו אותו למחרת.

By |2015-09-20T13:46:59+00:00מרץ 14th, 2012|טיפים ומאמרים|